American Field Service

www.unesco.lv
  Ievadlapa / Karjeras izglītība  
       

Pedagogs-karjeras konsultants Oksana Petaško


  Internetresursi


"Brīvparātīga darba iespējas"

"Studiju programmas, iegūstamā kvalifikācija/zinātniskais grāds vadošajās Latvijas universitātēs"

Atvērto durvju dienasAktivitāte Apraksts Informācija
Seminārs “Viesnīcu, tūrisma un restorānu bizness" Meridian Group aicina uz bezmaksas semināru “Viesnīcu, tūrisma un restorānu biznesa vadība”. Bakalaura un maģistra programmas labākajās Swiss Educationan Group skolās Šveicē. aprīlī plkst. 17.00 Rīgā, izglītības aģentūrā Meridian Group, Ģertrūdes ielā 33/35. Semināru vadīs Swiss Education Group pārstāvis Mr Tarek Koyatly. Swiss Education Group ietilpst vadošās augstskolas, kas sagatavo speciālistus darbam viesmīlības industrijā:Cesar Ritz Colleges – viesnīcu menedžments, tūrisms un uzņēmējdarbība.Culinary Arts Academy Switzerland – kulinārā māksla, restorānu biznesa vadība.Hotel Institute Montreux – viesnīcu biznesa vadība.IHTTI School Of Hotel Management – viesnīcu menedžmets un dizains.Swiss Hotel Management School – viesnīcu menedžents, pasākumu organizēšana un vadība. Dalība seminārā bez maksas. Pieteikties dalībai, kā arī saskaņot laiku individuālām konsultācijām var pa e-pastu info@meridian.lv
Konkurss - uzzīmē logo un laimē planšetdatoru! LAD aicina skolēnus izstrādāt programmu “Augļi skolai” un “Skolas piens” logo un devīzi Lauku atbalsta dienests un Zemkopības ministrija aicina visus Latvijas skolēnus, kuri ir vecumā no 6 līdz 14 gadiem piedalīties konkursā un izstrādāt vienotu logo un vienotu devīzi programmām “Augļi skolai” un “Skolas piens”. Izstrādātais logo un devīze tiks ievietoti mājaslapā www.piensaugliskolai.lv un turpmāk izmantoti, lai popularizētu skolu programmas gan Latvijā, gan citās valstīs. Konkursa galvenā balva, ko saņems labākā logo un devīzes autori, ir planšetdators. Nosacījumi dalībai konkursā ir lasāmi šeit.
Atvērto durvju dienas Biznesa augstskolā Turība Biznesa augstskola Turība aicina uz Atvērto durvju dienām, kuru laikā varēs ne tikai vairāk uzzināt par studiju iespējām uzņēmējdarbībā, starptautiskajā tūrismā, komunikācijā un jurisprudencē, bet arī tikties ar augstskolas pasniedzējiem, studentiem un fakultāšu dekāniem. Tāpat ikvienam interesentam būs iespēja iejusties studenta ādā, apskatot Turības teritoriju – gan lekciju auditorijas, gan kopmītnes u.c.
Atvērto durvju dienas:
5.aprīlī plkst. 18:00
10.maijā plkst. 18:00
3. jūnijā plkst. 12.00
15. jūnijā plkst. 18.00
5. jūlijā plkst. 18.00
11. jūlijā plkst. 18.00
19. jūlijā plkst.18.00
5. augustā plkst. 12.00
Lai gūtu ieskatu Atvērto durvju dienas norisē, video: youtube. Vairāk informācijas par Atvērto durvju dienu un dzīvi augstskolā iespējams uzzināt mājaslapā turiba.lv vai Turības sociālo tīklu kontos.
Topošajiem žurnālistiem “Pilna doma” ir jauna iniciatīva 10. – 12. klašu skolēniem un viņu skolotājiem mediju pratības veicināšanā. “Pilna doma” piedāvā vadošo Latvijas žurnālistu un mediju ekspertu sagatavotu mācību saturu. Pēc mācību satura apgūšanas vidusskolēni tiek aicināti izmēģināt spēkus žurnālistikā un piedalīties konkursā, sagatavojot savu mediju produktu par aktuālu tēmu un nosūtot to vērtēšanai.
Kāpēc jāpiedalās konkursā?
Vai esi redzējis, ka internetā kāds izplata nepatiesas/nepārbaudītas ziņas? Kā uz tādām reaģēt? Vai esi dalījies ar ziņām, par kuru patiesumu neesi pārliecināts?
Kas ir laba žurnālistika? Kam tā vajadzīga? Kā tā top un kur to meklēt? Kāpēc informācijas telpā aizvien biežāk izplatās viltus ziņas? Kas tās rada un ar kādu mērķi?
Uz šiem un citiem jautājumiem radīsiet atbildes, apgūstot “Pilna doma” piedāvāto mācību saturu kritiskās domāšanas attīstībai un pielietojot šīs zināšanas konkursa pieteikuma gatavošanā.
Ko var iegūt balvā?
Desmit labāko darbu autorkomandas saņem balvu – dalību Latvijas Televīzijas, Latvijas Radio vai portāla LSM žurnālistu vadītās praktiskās darbnīcās šo mediju redakcijās.Pieci labākie darbi tiek publicēti portālā LSM. Ja nepieciešams, pirms publicēšanas tie tiek pilnveidoti, autoriem sadarbojoties ar profesionāliem žurnālistiem.
Plašāka informācija šeit.
Vides aktīvisms Latvijas Zemesdraugi aicina cilvēkus no visas Latvijas izmantot iespēju bez maksas apgūt zināšanas un prasmes par vides aktīvismu - kā veidot kampaņas, kā tām piesaistīt finansējumu, uzzināt par vides aktīvistu vēsturi u.c. Kursa beidzējiem Latvijas Zemes draugi izsniegs sertifikātu latviešu un angļu valodā, kā apliecinājumu par apgūtajām tēmām. Ja Tev interesē vides izglītības jautājumi, ja vēlies kļūt par Zaļo advokātu komandas biedru, dodies uz http://www.zemesdraugi.lv/.
"Nē - cilvēk
tirdzniecībai" nedēļa DU
Daugavpils Universitāte sadarbībā ar Zviedrijas Anti-trafficking organizāciju rīko "Nē-cilvēktirdzniecībai" nedēļu, kura norisināsies DU no 4.-8.aprīlim. Piedāvātās aktivitates:
- izstāde "No sapņa līdz murgam"- Parādes iela 1, foajē, darba dienās 9.00-19.00, sestdienā 9.00-13.00.
- seminārs "Cilvēktirdzniecība: problēma un risinājumi" - 6.aprīlī no pl.10.00-13.00 vai no pl.14.00-17.00. Iepriekš jāreģistrējas, nosūtot savu vārdu, uzvārdu un vēlamo laiku uz e-pastu sgl@mosaiken.nu. Seminārs notiks Parādes ielā 1a, 130. auditorijā.
Pasākumu apmeklējums ir bez maksas.
Īsmetrāžas filmu konkurss "Jaunieša spēks" Mūsdienās daudzi jaunieši ir pārņemti ar slinkumu mūsdienīgo tehnoloģiju ietekmē, kļūst arvien pasīvāki un nevēlas sevi pilnveidot, attīstīt savas prasmes un kompetences, pārstāj ticēt sev, saviem spēkiem, kā arī tam, ka ir spējīgi radīt kaut ko jaunu, radošu, unikālu un vērtigu! Līdz ar to, konkursa uzdevums ir izveidot video klipu (līdz 1 min. garu) atbilstoši problemātikai un atbilstoši tēmai „Jauniešu spēks” un piedāvāt savu problēmas risinājumu, parādot, ka jaunieši grib un var kaut ko sasniegt. Darbus iesūtīt līdz 2017.gada 15.aprīlim. Konkursa nolikums pielikumā.
12 stundu pasākums "YOUTH POWER" Interesantas tikšanās ar jauniešiem no Latvijas un ārzemēm, diskusijas, uzņēmējdarbības aktualitātes, sevis izzināšana, aizraujošas aktivitātes - tas viss un vēl daudz kas cits norisināsies Daugavpils novada kultūras centrā "Vārpa" 2017.gada 23.aprīlī. Ieteicamais dalībnieku vecums - sākot no 13.g. Vairāk informācijas šeit.
Atvērto durvju dienas RTU 8.aprīlī Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) notiks Atvērto durvju diena. Tās laikā skolēni varēs iepazīties ar RTU studiju programmu piedāvājumu un uzņemšanas nosacījumiem, doties ekskursijā pa fakultātēm, saņemt konsultācijas un atbildes uz jautājumiem par studiju un ārpusstudiju dzīvi RTU. Savukārt 6. aprīlī Atvērto durvju diena notiks RTU filiāles Cēsīs, Daugavpilī, Liepājā un Ventspilī. Vairāk informācijas par pasākumu un reģistrēšanos dalībai pasākumā biedrības "Darītājiem" mājas lapā .
Atvērto durvju diena Daugavpils Universitātē Apmeklējot DU 5.aprīlī no pl.11.00 līdz pl.15.00, varēs gūt informāciju par 53 studiju programmām, iesaistīšanos Erasmus+ projektos, budžeta vietām un daudzām citam lietām. Vairāk informācijas šeit.
Atvērto durvju dienas PIKC Daugavpils Būvniecības tehnikumā Tehnikuma speciālisti un studenti gaidīs ciemos 4. un 6 aprīlī Jātnieku ielā 87, Daugavpilī. Programmā - tehnikumā apgūstamās profesijas, konkursi, paraugdemonstrējumi, izstādes, ekskursijas. Iepriekšējā pieteikšānās ekskursijām: rakstot - karjera@dbt.lv, zvanot - 26698899 vai aizpildot formu.
Atvērto durvju diena LLU Latvijas Lauksaimniecības universitāte aicina uz Atvērto durvju dienu! Tā norisināsies 24. martā no plkst. 10:00 – 15:00 Jelgavas pilī, Lielajā ielā 2, Jelgavā. Tā laikā vidusskolēniem vienu dienu tiek dota iespēja iejusties „studenta ādā” un piedalīties studiju procesā Latvijas Universitātē. Tā ir iespēja piedalīties lekcijās, semināros, laboratorijas un praktiskajos darbos, kā arī iepazīties ar Universitātes studiju programmām, to saturu un studiju procesu, kas palīdzētu pieņemt motivētu lēmumu tālākās izglītības izvēlē. Sīkāka informācija LLU mājaslapā.
Iekāp "Studenta kurpēs" Pasākuma norises laiks būs no 2017. gada 3. līdz 7. aprīlim. Tā laikā vidusskolēniem vienu dienu tiek dota iespēja iejusties „studenta ādā” un piedalīties studiju procesā Latvijas Universitātē. Tā ir iespēja piedalīties lekcijās, semināros, laboratorijas un praktiskajos darbos, kā arī iepazīties ar Universitātes studiju programmām, to saturu un studiju procesu, kas palīdzētu pieņemt motivētu lēmumu tālākās izglītības izvēlē. Papildu informācija: šeit.
Lekcija Google Developer Group ielūdz uz atklāto lekciju “Getting Started with IT”, kas notiks 1.aprīlī, 12:00,Daugavpils biznesa inkubatora telpās ( Viestura iela 2). Pasākuma laikā būs iespēja iepazīsties ar programmētāju darba specifiku - kādas iemaņas ir īpaši nepieciešamas, mācību procesa raksturīgākās grūtības, kā arī veidot kompetentu priekšstatu par Informācijas tehnoloģiju (IT) nozaru darbību. Lai piedalītos lekcijā ir nepieciešams iepriekš reģistrēties.
Tramvaja nosaukuma konkurss AS “Daugavpils satiksme” aicina piedalīties skolu klašu kolektīvus izsludinātajā konkursā par pagājušajā gadsimta vidū Rīgas vagonu rūpnīcas ražotā tramvaja vagona RVR – 6M2 Nr.065 nosaukumu, kurš ir paredzēts tūrisma pakalpojumu sniegšanai, saviesīgiem pasākumiem, konferencēm un semināriem. Atbilstošākais un oriģinālākais nosaukums tiks piešķirts tramvaja vagonam Nr.065. Konkursa norises laiks no 2017.gada 20.marta līdz 31.martam. Konkursam izvirzītos nosaukumus un to vizualizāciju uz tramvaja skices, sūtīt uz e-pastu info@dsatiksme.lv ar norādi “konkursam”. Jautājumi, kuri saistīti ar šo konkursu, precizējami AS “Daugavpils satiksme” pa tālr.65433632,
info@dsatiksme.lv.
Konkursa nolikums pielikumā.
RTU sacensības "Prāta spēles" Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) aicina 8.-12. klašu jauniešus no visām Latvijas skolām pieteikties RTU "Prāta spēlēm", kurās noskaidros labākos dalībniekus šahā, bridžā un dambretē. Sacensībās būs iespēja iegūt stipendijas studijām RTU, kopējais balvu fonds ir virs 3500 EUR. RTU «Prāta spēles» notiek jau astoto reizi, un tās sestdien, 1.aprīlī, no plkst. 10 līdz 19 norisināsies RTU centrālajā ēkā, Kaļķu ielā 1. Lai pieteiktos sacensībām, jāaizpilda anketa . Prāta spēlēm pieteikties aicināts ikviens 8.–12. klases skolēns, tomēr jo īpaši aicināti piedalīties tie jaunieši, kuri interesējas par inženierzinātnēm un domā studēt RTU. Saņemtās naudas balvas varēs izmantot, norēķinoties par RTU sagatavošanas kursiem vai saņemt kā stipendiju, iestājoties RTU. Tāpat tā var būt daļa studiju maksas segšanai. Līdztekus naudas balvām dalībnieki izcīnīs kausus un citus pārsteigumus. Dalība RTU «Prāta spēļu» sacensībās ir bez maksas.Spēles notiks šahā, dambretē un bridžā.Nolikums šaham,
dambretei,
bridžam.
Reklāmas konkurss No 2017.gada 1.marta līdz 31.martam 10.-12.klašu skolēniem ir iespēja piedalīties sociālās reklāmas konkursā „Labākas pasaules meklējumos”. Konkursa ietvaros vidusskolēniem jāizveido reklāmas plakāts vai reklāmas video kādā no kategorijām:
Veselīgs dzīvesveids.
Es gribu dzīvot drošā pasaulē.
Plakātus var veidot gan ar roku, gan datorgrafikā. Plašāks apraksts par sociālās reklāmas konkursu un tā nosacījumiem atrodams šeit
Konkursa mērķis ir veicināt interesi par sociālo reklāmu un sociālo problēmu risināšanu, attīstīt skolēnu radošās spējas, piesaistīt viņu uzmanību iespējai iegūt atbilstoša profila augstāko izglītību.
Galvenā balva – studijas RISEBA bakalaura studiju programmā „Sabiedrisko attiecību un reklāmas menedžments” ar 50% atlaidi un iespēja piedalīties reklāmas festivālā „Golden Hammer”.
Vietas ieguvējs balvā saņems 30% atlaidi studijām, bet 3.vieta – 20% atlaidi.
Atvērto durvju diena biznesa augstskolā Turība Biznesa augstskola Turība aicina topošos absolventus, nākamos studentus, uz Atvērto durvju dienām, kuru laikā varēs ne tikai vairāk uzzināt par studiju iespējām uzņēmējdarbībā, starptautiskajā tūrismā, komunikācijā un jurisprudencē, bet arī tikties ar augstskolas pasniedzējiem, studentiem un fakultāšu dekāniem. Tāpat ikvienam interesentam būs iespēja iejusties studenta ādā, apskatot Turības teritoriju – gan lekciju auditorijas, gan kopmītnes u.c. Atvērto durvju dienas:
9.martā plkst. 18:00
5.aprīlī plkst. 18:00
10.maijā plkst. 18:00
3. jūnijā plkst. 12.00
15. jūnijā plkst. 18.00
5. jūlijā plkst. 18.00
11. jūlijā plkst. 18.00
19. jūlijā plkst. 18.00
5. augustā plkst. 12.00

Lai gūtu ieskatu Atvērto durvju dienas norisē, noskaties video.
"Izglītība un Karjera 2017" Rēzeknē Trešdien, 22. martā, Rēzeknē notiks reģionālā profesionālās un augstākās izglītības iestāžu izstāde "Izglītība un Karjera 2017", uz kuru tiek gaidīti 8.-12. klašu skolēni. Izstāde notiks Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrā (ARPC) "Zeimuļs" (Rēzeknē, Krasta ielā 31) no plkst.11.00 līdz 15.00. Ieeja bezmaksas. Vairak informācijas pielikumā.
Eiropas eksāmens 9.maijā kā viens no vērienīgākajiem pasākumiem Latvijā jau ceturto gadu tiek organizēts Eiropas eksāmens, kurā var piedalīties ikviens interesents, lai vairotu izpratni un zināšanas par Eiropas Savienību. Pagājušajā gadā eksāmenā piedalījās gandrīz 12 000 dalībnieku. Sīkāka informācija un iespēja gatavoties eksāmenam šeit.
Janiešu Saeima Saeima jau septīto gadu aicina jauniešus piedalīties projektā “Jauniešu Saeima”, kas šogad norisināsies 21.aprīlī.Katrs jaunietis kandidē atsevišķi, un programmas vietā ir viena viņam svarīga ideja. Šī gada Jauniešu Saeimas centrālā tēma ir izglītība, un jaunieši aicināti iesniegt savas idejas formālās un neformālās izglītības pilnveidei Latvijā kādā no četrām tēmām – izglītības kvalitāte, studiju iespējas, patriotisms un valstiskuma apziņa, drošība internetā. Tāpat jaunieši var iesniegt savu priekšlikumu vienam no četriem deklarāciju projektiem, par kuriem no Saeimas tribīnes norisināsies diskusija. Lai iekļūtu 7.Jauniešu Saeimā, jaunieši vecumā no 15 līdz 20 gadiem aicināti līdz 26.martam pieteikt savu ideju virtuālajās vēlēšanās Jauniešu Saeimas mājaslapā.
Seko studentam RTU Ja vēlies iejusties studenta ādā un iepazīt RTU un studenta ikdienu, līdz 9. martam piesakies. Runā, ka labāk ir vienreiz redzēt nekā simtreiz dzirdēt. Izmanto iespēju arī atvērto durvju dienās:
6.aprīlī RTU Daugavpils filiāle plkst. 16.00,
8.aprīlī Rīgā, Ķipsalas ielā 6 no plkst.10.00 līdz 14.00!
Piesakies šeit
Konference Ir vienreizēja iespēja gūt ieskatu metālapstrādes nozarē, piedaloties konferencē "Metālapstrādes nozares tendences un izaicinājumi profesionālajā izglītībā", kas notiks 28. februārī Daugavpils Būvniecības tehnikumā. Paredzēts - tikšanās ar uzņēmumu pārstāvjiem (SIA BM Industrial, SIA Zieglera Mašīnbūve, BIOLARS, SIA AGA), diskusija par metālapstrādes nozares attīstības tendencēm, darba tirgū nepieciešamajām "soft" prasmēm un citi jautājumi. Piesakies jau šodien! Vietu skaits ierobežots. Vairak informācijas pielikumā.
Biznesa nometne TU Rīgas Biznesa skola (RBS) sadarbībā ar SEB banku piedāvā vidusskolēniem aizraujošu iespēju uz 2 nedēļām kļūt par daļu no “menedžmenta komandas”, izmēģināt, ko nozīmē darboties biznesa vidē, un iegūt stipendiju mācībām RBS. L-EARN ir īpaši vidusskolēniem izstrādāta nometne, kuras ietvaros tās dalībnieki gūs ieskatu biznesa pasaulē, apgūs lēmumu pieņemšanas, problēmu risināšanas un ideju ģenerēšanas prasmes. Nometnes dalībnieku galvenais uzdevums – atrast risinājumu SEB bankas piedāvātajai biznesa situācijai. Lai uzdevumu izpildītu, dalībnieki apmeklēs lekcijas par dažādām biznesa tēmām, dosies vizītēs uz RBS absolventu uzņēmumiem, un tiksies ar SEB bankas pārstāvjiem. Nometnes laikā padomu un atbalstu sniegs gan nometnes līderis, gan RBS pasniedzēji, gan SEB darbinieki. Vairāk informācijas: rbs.lv
Vokālais konkurss Ghetto Faktors Ghetto Games sadarbībā ar “Jauniešu organizāciju Apelsīns” un portālu gorod.lv izsludina vokālo konkursu Ghetto Faktors ar devīzi “Seko savam sapnim!”. Uzvarētājam būs iespēja ierakstīt savu dziesmu profesionālā skaņu studijā, sadarbojoties ar Ghetto TV uzfilmēt šai dziesmai videoklipu, kā arī uzstāties Ghetto Games lielākajos sezonas pasākumos visā Latvijā 200 000 cilvēku lielai auditorijai. Savu dalību žūrijā un regulārās meistarklasēs apstiprinājuši Latvijā plaši zināmi un atzīti mūziķi un mūzikas industrijas vidē strādājoši speciālisti. Ghetto Faktors projektā dalību var un drīkst ņemt jebkurš, neatkarīgi no dzimuma, tautības, rases, reliģiskās piederības, politiskajiem uzskatiem, sociālā stāvokļa sabiedrībā, muzikālās pieredzes un vecuma, bet konkursantiem, kas jaunāki par 16 gadiem jābūt līdzi uz visām atlasēm pilngadīgam aizbildnim. Ghetto Faktors ir ne tikai par mūziku, bet arī par vienlīdzību un iespēju došanu ikvienam. Atlase Daugavpilī notiks Daugavpils novada Kultūras Centrā 19.02.2017 plkst. 11:00. Pieteikšanās laiks: līdz 18.02. Konkursa nolikums un pieteikšanās anketa ir pieejama www.ghettofaktors.lv. Ghetto Faktors fināls notiks 21.04.2017. Rīgā.
Ghetto Faktora konkursa norises laiks ir 15.02.2017. - 21.04.2017.
DU studiju programma Aicinām studēt
FIZIKU MATEMĀTIKU UN DATORIKU
profesionālajā bakalaura studiju programmā „FIZIKA” un iegūt fizikas bakalaura grādu un
fizikas, matemātikas un datorikas SKOLOTĀJA pamatizglītībā kvalifikāciju.
Vairak informācijas pielikumā.
Darbs vasarā Pēc trim nedēļām sākas reģistrācija darbam vasarā! 25.februārī plkst. 11.00 notiks elektroniskā reģistrācija 15-19 g.v. jauniešiem darbam 2017.gada vasaras periodā. Sporta un jaunatnes departamenta Jaunatnes nodaļas mājas lapā https://jaunatne.daugavpils.lv/lv/departaments/darbs reģistrēties būs iespējams līdz 9. martam. Jau iepriekš būs pieejama pieteikuma anketa, lai to varētu savlaicīgi sagatavot. Reģistrācijas dienā OBLIGĀTI ir jāatjauno mājas lapa, lai lejā zem veidlapas parādītos poga SŪTĪT.

Informācija, kas jāzina aizpildot pieteikumu:
1. Reģistrācija ir pieejama tikai jauniešiem, kuru dzīvesvieta ir deklarēta Daugavpilī.
2. Programmas dalībnieku vecumam uz 1.jūniju ir jābūt ne mazāk kā 15 gadi un ne vairāk kā 19 gadi.
3.Īpašu uzmanību jāpievērš personīgās informācijas datu aizpildīšanā (vārds, uzvārds, personas kods). Ja tiks pieļautas kļūdas, Jūsu pieteikums tiks noraidīts.
Jautājumu gadījumā zvanīt
654 22309, mob. 20286679 (Vladislavs Pavlovskis –
Vecākā jaunatnes lietu speciālista p.i.).
Ēnu diena Ikgadējā karjeras izglītības programma "Ēnu diena" šogad norisināsies 15.februārī. Šogad "Ēnu dienas" tēma ir "neredzamās profesijas", aktualizējot sarunu par profesijām, kuru darba rezultātus katrs tieši vai netieši ikdienā izmanto, taču reizēm neaizdomājas, ka aiz šiem produktiem stāv vienas vai vairāku noteiktu profesiju pārstāvju komandas.
Ēnu devējs izskatīs motivācijas vēstules, izvērtēs pieteikumus un apstiprinās tos vai noraidīs. Ēnotājam trīs dienu laikā no ēnu devēja apstiprinājuma brīža jāapstiprina vakance no savas puses. Tālāk ēnu devējs sazinās ar saviem ēnotājiem personīgi un norunā tikšanos 15.februārī.
Skolēni ir aicināti izvērtēt portālā enudiena.lv piedāvātās vakances un pieteikties uz ne vairāk kā trim vakancēm, rakstot motivācijas vēstuli līdz 9.februārim.
Ēnu diena 15. februārī no plkst. 10.00 līdz 14.00 Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija (RTA) aicina jauniešus kļūt par ēnām un sekot līdzi akadēmijas darbiniekiem ikdienas darba gaitās. Tā ir unikāla iespēja redzēt un iepazīt dažādu profesiju pārstāvju darba specifiku un ikdienas gaitas, kā arī apmeklēt Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmiju.
Vītolu fonda stipendija Ja esi centīgs un mērķtiecīgs, ja esi guvis labus un teicamus vērtējumus mācību darbā, ja esi iesaistījies sabiedriskajās aktivitātēs gan skolā, gan ārpus tās, Tu vari kļūt par Vītolu fonda stipendiātu! Skolēni Vītolu fonda administrētajām stipendijām 2017./2018. mācību gadam drīkst pieteikties līdz šī gada 1. martam. Lai pretendētu uz kādu no stipendijām, kandidāta vidējai atzīmei jābūt 7,5 balles vai augstākai, kā arī jāatbilst kādam no šiem noteikumiem: jaunietis ir no maznodrošinātas ģimenes, ir bārenis vai viņu audzina viens no vecākiem, ir no daudzbērnu ģimenes, sasniegti izcili panākumi mācību olimpiādēs. Vītolu fonda administrēto stipendiju apmērs ir, sākot no 1500 eiro mācību gadā. Katrs fonda ziedotājs nosaka, kurai nozarei stipendija tiks piešķirta un cik liela summa stipendijā tiks izmaksāta. Vairāk informācijas: vitolufonds.lv
Sagatavošanās kursi RSU Rīgas Stradiņa universitāte piedāvā skolēniem sagatavoties studijām laikus un pilnveidot savu izpratni par starptautiskām norisēm un uzņēmējdarbību:
- apmeklēt sagatavošanās kursus studiju programmām “Politika un politiskā komunikācija”, “Starptautiskās attiecības – Eiropas studijas”,“Starptautiskais bizness un ilgtspējīga ekonomika”, “Starptautiskais mārketings un reklāma”, un “Starta uzņēmējdarbības vadība”,
- sagatavoties studijām RSU un iegūt zināšanas par diplomātiju, politikas zinātni un uzņēmējdarbību,
- Mācīties un iedvesmoties no jomas profesionāļiem, kuri darbojas politikā, pētniecībā, ārpolitikā un uzņēmējdarbībā.
Kursu norise:
4. februāris – 8. aprīlis, sestdienās

Kursiem var pieteikties līdz 18. februārim!

Pieteikšanās un papildu informācija rsu.lv vai 67409171
11. klases skolēni aicināti pieteikties bezmaksas vasaras programmai ASV Jaunieši, kas šobrīd mācās 11.klasē, aicināti pieteikties vasaras programmai Līderības Akadēmija, kas sniedz iespēju vasarā bezmaksas pavadīt mēnesi ASV, iegūt neaizmirstamu pieredzi, uzlabot angļu valodas zināšanas un iepazīst Amerikas kultūru. Līdz 5. martam programmai aicināti pieteikties talantīgi un mērķtiecīgi jaunieši, kuriem ir interese par uzņēmējdarbību un vēlme atklāt savus talantus. Dalība Līderības Akadēmijā ir bez maksas. Baltijas-Amerikas Brīvības Fonds segs visus skolēnu dzīvesvietas, ēšanas, veselības apdrošināšanas un transporta izdevumus. Dalībnieku vecākiem jārēķinās ar izdevumiem kabatas naudai aptuveni 300 ASV dolāru apmērā, kā arī jānodrošina ierašanās Rīgā, lai piedalītos informatīvajā seminārā pirms programmas uzsākšanas. Lai piedalītos konkursā, līdz 5. martam skolēnam jāaizpilda pieteikuma anketa angļu valodā, jāsagatavo atbildes uz pieciem ar līderību un motivāciju saistītiem jautājumiem un jāiesūta skolotāja rekomendācijas vēstule kā arī sekmju izraksts. Labākie kandidāti tiks aicināti uz intervijām klātienē, kuru laikā tiks izvēlēti programmas dalībnieki. Plašāka informācija šeit.
Kontaktinformācija:Ilze Bembere mob.22047799 ibembere@ciee.org
„Grindeks” aicina uz „Profesiju dienas skolēniem” Jau astoto gadu, no 8.februāra līdz 8.martam, AS „Grindeks” aicina 9.-12.klašu skolēnus, kuriem ir padziļināta interese par ķīmiju un ar to saistītajām zinātnēm, piedalīties „Profesiju dienās skolēniem” un novērtēt savas izredzes nākotnē kļūt par farmācijas nozares profesionāli. Plašāka informācija šeit.
Jauniešu akadēmija „TOP10 prasmes Tavai nākotnei” 2017.gada 14.janvārī sāksies augstskolas RISEBA organizētā Jauniešu akadēmija „TOP10 prasmes Tavai nākotnei” Akadēmijas ietvaros 10.-12.klašu skolēniem un jauniešiem būs iespēja iepazīt, pilnveidot un attīstīt 2016. gadā Pasaules ekonomikas forumā definētās TOP10 prasmes, kas būs visvairāk pieprasītas no darba devēju puses 2020.gadā. Jauniešu akadēmijas mērķis ir palīdzēt vidusskolēniem un jauniešiem pilnveidot augsti pieprasītas prasmes darba tirgū, apzināties savas spējas un talantus, izvēlēties savu nākotnes profesiju, izzinot RISEBA piedāvāto studiju specifiku. Vairak informācijas šeit.
Jauno uzņēmēju skola Jau trešo gadu Daugavpils pilsētas Izglītības pārvalde sadarbībā ar Daugavpils Universitātes Sociālo Zinātņu fakultāti un Latgales plānošanas reģiona Latgales Uzņēmējdarbības centru organizē nodarbību ciklu – Jauno uzņēmēju skolu “ Personības attīstība kā veiksmīgs biznesa pamats” Daugavpils vispārizglītojošo skolu 10. – 12. klašu skolēniem un profesionālo izglītības iestāžu audzēkņiem. Nodarbības notiks no 2016. gada 30. novembra līdz 2017. gada 2. martam. Nodarbību temati - pielikumā.. Pieteikties elektroniski, ceirane@inbox.lv , norādot: Vārdu, Uzvārdu, Izglītības iestādi, klasi, tālruni līdz 25. novembrim.
Karjeras nedēļa Nākamā nedēļa ir Karjeras nedēļa. Ieskaties piedāvājumā un izvēlies
ZPD konkurss Rīgas Tehniskās universitāte (RTU) izsludina zinātniskās pētniecības darbu konkursu "Pasaule pieprasa tehniskos prātus!" Vairak informācijas pielikumā. Pieteikties te.
Karjeras nedēļa Karjeras nedēļas ietvaros DU atklātās lekcijas par gleznošanu, masāžu, ķīniešu/spāņu/zviedru/angļu/franču/zviedru/vācu valodu, zīmēšanu, džezu, ēnu konstruēšanas teoriju un vēl daudz ko citu. Vairak informācijas pielikumā.
Baltic Council for International Education Baltic Council for International Education, angļu valodas eksāmenu oficiālais centrs Latvijā, piedāvājums:
1. Pirmo reizi Latvijā dod iespēju 13-19 gadus veciem skolēniem saņemt piekļuvi tiešsaistes karjeras ceļvedim, ieskaitot personīgā profila izveidi, palīdzību mācību iestādes un programmas izvēlē, kā arī citas interesantas iespējas, kas palīdzēs mācību un karjeras plāna veidošanā.
2. 22.oktobrī Rīgā, viesnīcas Radisson Blu Hotel Latvija konferenču centrā rīko lielāko specializēto starptautiskās izglītības izstādi "Starptautiskās izglītības dienas" (Days of International Education). Skolēni varēs iepazīties ar vairāk nekā 80 mācību iestādēm no dažādām pasaules valstīm, kā arī apmeklēt seminārus un prezentācijas par dažādām tēmām, kas saistītas ar mācībām ārzemēs.
3. No oktobra līdz janvārim Baltic Council rīkos kampaņu "Iestāšanās Lielbritānijas universitātēs - nekļūdies savā izvēlē". Kampaņas mērķis ir palīdzēt jauniešiem noorientēties Lielbritānijas izglītības sistēmā, iepazīties ar augstākajām mācību iestādēm un izstrādāt darbības plānu, lai iestātos tādās universitātēs, kas pilnībā atbilst viņu akadēmiskajiem sasniegumiem un profesionālajiem mērķiem.
Vairāk informācijas:

par izstādi,

par tiešsaistes karjeras ceļvedi
„Humanitārā akadēmija jauniešiem” Daugavpils Universitātes (DU) Humanitārās fakultātes (HF) Jauniešu interešu izglītības skola „Humanitārā akadēmija jauniešiem” (HAJ) aicina Latvijas jauniešus pieteikties apmācībai programmā „Latvijas jaunatnes intelekts Latvijas nākotnei”. 2016. gada 8. oktobrī plkst. 11.30 - 7. sezonas atklāšana un pirmā tikšanās reize Daugavpils Universitātes Humanitārajā fakultātē, Vienības ielā 13, koncertzālē (4. stāvā)! Tiek aicināti pieteikties gan tie jaunieši, kas apmeklēja HAJ nodarbības 2014. /2015. un 2015. / 2016. st. g., gan jauni interesenti. Tiem, kas akadēmiju apmeklēja iepriekšējos gados, tāpat kā jaunajiem dalībniekiem, ir no jauna jāatsūta savi pieteikšanās dati. Nodarbības notiks vienu reizi mēnesī, sestdienās, no plkst. 11.30, Daugavpils Universitātē, Vienības ielā 13. Mācības notiek bez maksas.
Pieteikumus sūtīt līdz 2016. gada 7. oktobrim uz elektroniskā pasta adresi humanitara.akademija@inbox.lv Pieteikumā jānorāda: vārds, uzvārds, skola, klase un kontaktinformācija. Vairāk informācijas: www.du.lv
Sagatavošanas kursi valsts centralizētajiem eksāmeniem Rīgas Stradiņa universitāte piedāvā sagatavošanas kursus valsts centralizētajiem eksāmeniem bioloģijā, ķīmijā, matemātikā, fizikā, latviešu un angļu valodās.
Pieteikšanās un papildu informācija www.rsu.lv vai 67409171.
Atvērto durvju dienas. Valsts iestādes aicina uz Atvērto durvju dienām.
Vairāk informācijas par piedāvājumu Daugavpilī.
Video konkurss Video konkurss "Ziemeļu kaimiņi: esmu ziemeļnieks-baltietis!" jauniešiem līdz 19 gadu vecumam Izmanto iespēju un piedalies Baltijas Asamblejas un Ziemeļu Ministru padomes biroju Igaunijā, Latvijā un Lietuvā rīkotajā video konkursā "Ziemeļu kaimiņi: esmu ziemeļnieks-baltietis!" Kā kļūt par labu kaimiņu? Kas notiek Baltijas jūras reģionā - Ziemeļvalstīs un Baltijas valstīs? Ko es varu darīt? Video konkursa mērķis ir veicināt Baltijas valstu un Ziemeļvalstu jauniešu interesi par kaimiņattiecībām un sadarbību Ziemeļeiropā. Lai piedalītos konkursā, jāizveido 3 minūšu garš video par doto tēmu. Video var iesniegt gan viens autors, gan autoru grupa. Noteikti jānorāda video nosaukums. Ja autors vēlas, var pievienot arī idejas aprakstu, kas nepārsniedz 250 vārdus. Visai informācijai - aprakstam un subtitriem jābūt angļu valodā. Seši labākie video saņems Baltijas Asamblejas un Ziemeļu Ministru padomes biroju Latvijā, Igaunijā un Lietuvā naudas balvas. Konkursā uzvarējušie video tiks publicēti Baltijas Asamblejas un Ziemeļvalstu Ministru padomes biroju tīmekļa vietnēs.
Video jāiesniedz līdz 2016. gada 3. oktobrim, norādot autora vārdu, uzvārdu, vecumu, adresi, e-pastu un tālruņa numuru. www.norden.lv.
Konkurss "Solis gleznā" Konkurss tiek rīkots, atzīmējot izcilā latviešu glezniecības meistara Jaņa Rozentāla 150. gadadienu, kā arī izceļot citu Latvijas kultūras kanonā iekļauto mākslinieku - Vilhelma Purvīša, Johana Valtera un Ģederta Eliasa veikumu. Konkursa mērķis ir aicināt bērnus un jauniešus atveidot šo mākslinieku gleznu sižetus un iemūžināt tos fotogrāfijās, tādējādi sniedzot iespēju netradicionālā un saistošā veidā runāt par Latvijas mākslas vēsturi un nozīmīgām personībām tajā.
Ar konkursa nolikumu un darba materiāliem iespējams iepazīties tā interneta vietnē.

 

 

 

 

 
 
 
 
© Daugavpils Valsts ģimnāzija 2003 | Kontaktinformācija
 
www.lcb.lvwww.latgale.lvwww.latgaleslaiks.lvwww.du.lvwww.izm.gov.lvwww.isec.gov.lvwww.daugavpils.lvwww.studentnet.lvwww.dzm.lvwww.valoda.lvwww.skolotajs.lvwww.skolotajs.lvwww.izglitiba.daugavpils.lvwww.e-klase.lv