www.unesco.lv
  Ievadlapa / Par mums raksta  

Avīzes „Latgales Laiks” 2017.gada 13.aprīļa numurā ir lasāms žurnālistes Evelīnas Oščenkovas raksts „Vēlme padarīt pasauli sirsnīgāku”.

Pilns raksts avīzē "Latgales laiks", 13.04.17.


pievienots 3.05.2017.

Avīzes „Latgales Laiks” 2017.gada 4.aprīļa numurā ir lasāms žurnālistes Jelenas Ivancovas raksts „Skolēni atrada Latvijas "dārgumus"”.

Pilns raksts avīzē "Latgales laiks", 4.04.17.


pievienots 11.04.2017.

Avīzes „Latgales Laiks” 2017.gada 7.marta numurā ir lasāms žurnālistes Egitas Terēzes Jonānes raksts „Skolēnu uzņēmumi ražo noderīgas preces”.
Fotoreportāža
Pilns raksts avīzē "Latgales laiks", 7.03.17.


pievienots 10.03.2017.

Avīzes „Latgales Laiks” 2016.gada 6.decembra numurā ir lasāms žurnālistes Ineses Minovas raksts „Krāj atmiņas par pedagoģi un novadpētnieci Astrīdu Petaško”.
Raksts
Pilns raksts avīzē "Latgales laiks", 6.12.16.


pievienots 16.12.2016.

Avīzes „Latgales Laiks” 2016.gada 15.novembra numurā ir lasāms žurnālistes Ineses Minovas raksts „Daugavpils Valsts ģimnāzija ir jaunu izaicinājumu priekšā”.
Raksts
Pilns raksts avīzē "Latgales laiks", 15.11.16.


pievienots 22.11.2016.

Avīzes „Latgales Laiks” 2015.gada 18.septembra numurā ir lasāms žurnālistes Ineses Minovas raksts „Latgales skolotāji saņēma Nikodema Rancāna balvu”, kurā ir stāstīts par to, kā š.g. 13.septembrī vairākiem Latgales pedagogiem tika pasniegta izcilā katoļu garīdznieka un pedagoga, Latgales pirmās atmodas darbinieka Nikodema Rancāna balva, kuru iedibināja Rēzeknes Latgaliešu kultūras biedrība un Rēzeknes Augstskola. Balvu pasniegšana notika N.Rancāna 145.dzimšanas dienā. Konkursam tika izvirzīts 31 skolotājs četrās nominācijās. Balvu par inovācijām izglītības procesā saņēma Daugavpils Valsts ģimnāzijas skolotāja Olga Grišāne.
Rakstspievienots 22.09.2015.

Katru gadu vairāki ģimnāzijas skolēni piedalās Latvijas talantīgāko jauniešu vasaras skolā Alfa. Šajā vasarā Alfā piedalījās divi, nu jau 12.a klases skolēni - Raivis Valters un Undīne Svelpe.
Raksts
Foto


pievienots 18.08.2015.

Avīzes „Latgales Laiks” 2015.gada 2.jūnija numurā ir lasāms žurnālistes Ineses Minovas raksts „Daugavpils Valsts ģimnāzijā – bagātīga Gada balvu raža”, kurā tiek stāstīts par skolas tradicionālo pasākumu „Gada balva”, kas notiek, noslēdzoties kārtējam mācību gadam. Šis mācību gads skolai bija īpašs, jo aprit 10 gadi, kopš piešķirts Valsts ģimnāzijas statuss.
Pasākumā tika pasniegtas balvas 19 nominācijās un pateicības raksti gan skolēniem, gan skolotājiem. Balvu „Gada skolotājs” šoreiz saņēma 3 skolotāji – bioloģijas skolotājs Valērijs Dudeničs, vācu valodas skolotāja Olga Osipova un mūzikas skolotāja Anita Zarāne.
Raksts


pievienots 08.06.2015.

Avīzes „Latgales Laiks” 2014.gada 23.decembra numurā ir žurnālistes Ineses Minovas raksts „Ilona Bagele ļaujas dzīvei, mūzikai un Ziemassvētkiem”. Tajā ir stāstīts par mūsu skolas absolventi operdziedātāju Ilonu Bageli (skolas laikā Ilona Sergejeva), viņas ceļu uz mūziku un popularitāti. Ilona Bagele ir Latvijas Nacionālās operas soliste, Daugavpils Universitātes asociētā profesore, Daugavpils teātra vokālā pedagoģe un muzikālā vadītāja.
Rakstspievienots 05.01.2015.

Avīzes „Latgales Laiks” 2014.gada 23.decembra numurā ir vēl viens stāsts par mūsu skolas absolventiem. Tas ir žurnālistes Lindas Kilevicas raksts „Kā sapņi kļūst par īstenību”, kurā tiekam iepazīstināti ar mūzikas grupu „Cilvēks – Sapņotājs”, kurā apvienojušies Daugavpils Valsts ģimnāzijas absolventi Aivars Bruno Salna, Dārta Katrīne Salna, Artūrs Škutāns un Rihards Dievapēds, kas jau ir 1.kursa studenti Rīgas augstskolās. Spēlējot kopā tikai nepilnu gadu, grupa „Cilvēks – Sapņotājs” jau paguvusi uzstāties mūzikas un mākslas festivālā „Bildes” kopā ar populāro mākslinieku Gunti Veitu, nofilmēt videoklipu dziesmai „Krustojums” un izvirzīt gan dziesmu, gan klipu mūzikas ierakstu gada balvai „Zelta mikrofons 2014”.
Rakstspievienots 05.01.2015.

Avīzes „Latgales Laiks” 2014.gada 5.decembra numurā ir žurnālistes Egitas Terēzes Jonānes raksts „Reiņa Fjodorova fotogrāfiju stāsti”. Tajā ir lasāma intervija ar Daugavpils Valsts ģimnāzijas absolventu Reini Fjodorovu, kurš stāsta par savu meklējumu ceļu. Tagad Reiņa Fjodorova fotogrāfijas ir redzamas dažādās izstādēs daudzās pasaules valstīs. Viņa jaunākā fotogrāfiju izstāde „Svētceļotāji” ir apskatāma Raiņa mājā Berķenelē un ir bagātināta ar R.Fjodorova asistentes Ilzes Ločmeles stāstiem.
Raksts
Rakstspievienots 09.12.2014.

Laikraksta „Latgales Laiks” 2014.gada 4.novembra numurā ir žurnālistes I.Minovas raksts ” „Jaunie Rīgas sargi” prata aizstāvēt Daugavpils cietoksni”, kurā stāstīts par 20 jauniešu komandām no dažādām izglītības iestādēm, kas 31.oktobrī pulcējās Daugavpils cietoksnī, lai piedalītos spēlē „Jaunie Rīgas sargi: Atceries Lāčplēšus!”. Pirmo vietu šajā spēlē un iespēju visai komandai doties ceļojumā uz Stokholmu ar prāmi „Tallink” izcīnīja Daugavpils Valsts ģimnāzijas komanda „3+3” (Anete Gorska, Marika Stalidzāne, Linda Trule, Fēlikss Bikaunieks, Andrejs Belovs un Ēvalds Hrapāns).
Raksts 1.daļa
Raksts 2.daļa
Raksts + fotopievienots 04.11.2014.

Laikraksta „Latgales Laiks” 2014.gada 10.oktobra numurā ir Jeļenas Ivancovas raksts „Sveica pedagoģijas profesionāļus”. Tajā stāstīts par š.g. 7.oktobrī Daugavpils teātrī notikušo Skolotāju dienai veltīto svinīgo pasākumu, kurā Daugavpils Valsts ģimnāzijas bioloģijas skolotājs Valērijs Dudeničs saņēma balvu nominācijā „Veselīga dzīvesveida veicināšana”.
Raksts


pievienots 13.10.2014.

Avīzes „Latgales Laiks” 2014.gada 5.septembra numurā ir raksts „Daugavpils skolas – reitinga līderes”, tajā stāstīts par pasākumu Daugavpils domē, kurā sumināja skolas, kas saņēmušas „Mazās pūces” un atzinības rakstus par veiksmīgu dalību skolu olimpiādēs, skolu zinātniskajās konferencēs un veiksmīgu darbu ar talantīgajiem bērniem. Ata Kronvalda fonds ir neatkarīga sabiedriska organizācija, kas jau daudzus gadus veido Latvijas labāko skolu reitingu. Daugavpils Valsts ģimnāzijai tajā šogad ir 7.vieta. Mūsu skolas direktore Gunta Mālniece no Latvijas Valsts prezidenta Andra Bērziņa saņēma atzinības rakstu.
Raksts


pievienots 26.09.2014.

Laikraksta „Latgales Laiks” 2014.gada 15.augusta numurā ir raksts „Galvenais ir izdarīt pareizo izvēli”. Tajā ir stāstīts par Daugavpils Valsts ģimnāzijas absolventu Ņikitu Gavrilovu, kurš tagad veiksmīgi studē un strādā Dānijā. Viņš dalās pieredzē par to, kā ir gājis uz savu mērķi, jo jau skolas gados ir aizrāvies ar fotografēšanu un strādājis par operatoru vietējā televīzijā „Million”. Pēc skolas absolvēšanas Ņikita studēja universitātē multimediju dizaina programmā Dānijā, kur ir bezmaksas augstākā izglītība. Pateicoties savai aktivitātei, viņš piedalās daudzos projektos, piemēram, viens no tiem bija Eirovīzija. Tagad Ņ.Gavrilovam ir izveidota sava video un animācijas firma un viņš gatavojas stāties maģistratūrā medioloģijas programmā. Tomēr nākotnē Ņikita plāno atgriezties Latvijā. Mūsu skolas un citu skolu absolventiem viņš iesaka izvēlēties tās profesijas, kurās nav speciālistu pārprodukcijas, piemēram, digitālo tehnoloģiju jomu.


pievienots 26.09.2014.

Avīzes „Latgales Laiks” 2014.gada 20.maija numurā ir raksts „Pedagogiem pateicās par skolēnu panākumiem”, kurā stāstīts par to Daugavpils skolotāju apbalvošanu, kuru skolēni, olimpiāžu un konkursu uzvarētāji, tika apbalvoti dienu iepriekš. Katra skolēna uzvara ir svētki ne tikai viņam un vecākiem, bet arī skolotājam, viņa pedagoga talanta atzīšana un stimuls turpmākajam darbam. To skolotāju skaitā, kuri saņēma Daugavpils domes goda rakstus un pateicības, rakstā ir minēti arī Daugavpils Valsts ģimnāzijas skolotāji Valentīna Prokofjeva un Valērijs Dudeničs, jo viņu vadībā skolēni ir guvuši panākumus vietējā, valsts un starptautiskā līmenī.


pievienots 27.05.2014.

Avīzes „Latgales Laiks” 2014.gada 16.maija numurā var izlasīt rakstu „Apbalvoja Daugavpils jaunos patriotus”, kurā stāstīts par Daugavpils skolu, arī Daugavpils Valsts ģimnāzijas, skolēnu apbalvošanu Izglītības pārvaldes rīkotajā pasākumā. Skolēni, kuri šī mācību gada laikā dažādos konkursos, reģiona, valsts un starptautiskajās olimpiādēs ieguvuši godalgotas vietas, saņēma diplomus un balvas. Rakstā minēti vairāki Daugavpils Valsts ģimnāzijas audzēkņi: Santa Dzalbe (godalgotu vietu valsts un starptautiskajā krievu valodas olimpiādē ieguvēja), Līva Suhane (godalgota par pētījumu Latgales reģiona skolēnu zinātniskajā konferencē), Ēriks Bodendorfs (1.vieta Latgales olimpiādē politoloģijā), Žanis Saulevičs (1.vieta debašu turnīrā).


pievienots 27.05.2014.

Avīzes „Latgales Laiks” 2014.gada 9.maija numurā ir raksts „Vācu valoda paver jauniešiem plašas iespējas nākotnē”, kurā ir stāstīts par Vācu kultūras pavasara pasākumu Daugavpilī, kura laikā mūsu pilsētas skolu jaunieši varēja uzzināt par studiju un darba iespējām Vācijā. Šajā pasākumā savā pieredzē dalījās Daugavpils Valsts ģimnāzijas absolvente Veronika Prokofjeva, kura jau trešo gadu vienā no Berlīnes augstskolām studē komunikācijas un angļu filoloģijas bakalaura programmā. Veronika ir pateicīga savai skolotājai Renātei Malnacei, kura devusi lieliskas vācu valodas zināšanas, kas ļauj brīvi konkurēt izglītības tirgū.


pievienots 11.05.2014.

Laikraksta „Latgales Laiks” 2014.gada 30.aprīļa numurā ir raksts „Dietologs Andis Brēmanis skolēniem mācīja dzīvot veselīgi”. Tajā ir stāstīts par to, ka 17.aprīlī Daugavpils Valsts ģimnāzijā viesojās diētas ārsts Andis Brēmanis, kurš jauniešus izglītoja par veselīgu dzīvesveidu. Skolēni noskatījās video materiālu par ūdens nozīmi cilvēka ikdienā, pēc tam pierādīja arī savu erudīciju, atbildot uz vairākiem jautājumiem par veselīgu dzīvesveidu un tiekot pie balvām.


pievienots 08.05.2014.

Laikraksta „Latgales Laiks” 2014.gada 10.janvāra numurā ir raksts par Daugavpils Valsts ģimnāzijas mūzikas skolotāju Anitu Zarāni, kura šī gada janvāra pirmajās dienās nosvinēja nelielu dzīves jubileju. Anita Zarāne ir ne tikai jauka un enerģiska skolotāja, bet arī prasmīga kordiriģente. Viņa jau 13 gadus vada pazīstamo Daugavpils novada kultūras centra jaukto kori „Latgale”, kuram šī gada februārī arī ir liela jubileja – 50 gadi.


pievienots 24.04.2014.

Savukārt laikraksta „Latgales Laiks” 2014.gada 18.februāra numurā ir raksts par DVĢ mūzikas skolotājas Anitas Zarānes vadītā kora „Latgale” jubilejas koncertu. Šajā pasākumā gan diriģente A.Zarāne, gan koristi saņēma daudz siltu pateicības vārdu un laba vēlējumu.


pievienots 24.04.2014.

Avīzes „Latgales Laiks” 2014.gada 24.janvāra numurā ir raksts par Daugavpils Valsts ģimnāzijas sporta skolotāju Ivaru Cauni, kurš ir viens no 6 labākajiem Latvijas sporta skolotājiem.
Futbola tiesnesis Ivars Caune 2013.gadā tika atzīts par trešo labāko galveno tiesnesi Latvijā, viņam pasniegta arī balva par progresu, ko piešķir Latvijas futbola tiesnešu komiteja.
2014.gada 24.janvārī Daugavpils novada konkursa „Sporta laureāts” noslēgumā I.Caune saņēma apbalvojumu „Labākais futbola tiesnesis”. Šis apbalvojums viņam piešķirts jau otro gadu pēc kārtas.

pievienots 24.04.2014. 
 
 
 
© Daugavpils Valsts ģimnāzija 2003-2014| Kontaktinformācija
 
www.lcb.lv www.latgale.lv www.latgaleslaiks.lv www.du.lv www.izm.gov.lv www.isec.gov.lv www.daugavpils.lv www.studentnet.lv www.dzm.lv www.valoda.lv www.skolotajs.lv www.skolotajs.lv www.izglitiba.daugavpils.lv www.e-klase.lv